L’agenda castellera del 5 i 6 de maig

0
Foto: Lins Grinó

Disssabte 5

Gavà | Homenatge Xiquets de l’Eramprunyà
Pl. Jaume Balmes a les 18h
Castellers de Gavà
Castellers de Sants
Colla Jove de Castellers de Sitges
Colla Vella dels Xiquets de Valls

El Vendrell | Diada del carrer dels Cafès
c/dels Cafès a les 18h
Castellers de Sant Pere i Sant Pau
Colla Jove Xiquets de Tarragona
Nens del Vendrell

Olot | 16è Aniversari del bateig dels Xerrics
Pl. Rector Ferrer a les 17.30h
Matossers de Molins de Rei
Vailets de l’Empordà
Xerrics d’Olot

El Prat Ll. | “Pratifolk”
Parc Fondu d’en Peixo a les 17h
Castellers del Prat de Llobregat
Falcons de Vilanova

Barcelona | Diada Encants Nous
Encants Nous a les 12h
Castellers de la Sagrada Família

Falset | Fira del Vi
c/Miquel Barceló a les 18h
Brivalls de Cornudella
Xiquets de Reus

La Salut | II Diada
Pl. Sanllehy a les 18h
Castellers d’Esplugues
Castellers de la Vila de Gràcia
Castellers de Terrassa

Esparreguera | Aniversari dels Castellers d’Esparreguera
A les 17.30h
Castellers d’Esparreguera

Marchamalo (Castella-La Manxa)
Camp de futbol a les 20.30h
Xiquets del Serrallo

Diumenge 6

Figueres | Fires i Festes de la Santa Creu
Pl. de l’Ajuntament a les 12h
Capgrossos de Mataró
Colla Castellera de Figueres
Colla Joves Xiquets de Valls

Artés | Diada castellera
c/Rocafort a les 12h
Colla Castellera de la Gavarresa
Minyons de Terrassa
Xicots de Vilafranca

Vic | Diada Castellera de la tripleta
Pl. de la Divina Pastora a les 12h
Castellers de Sabadell
Sagals d’Osona
Xics de Granollers

Cerdanyola V. | Festes del Roser de Maig
Pl. Abat Oliva a les 12h
Castellers de Barcelona
Castellers de Cerdanyola
Castellers de Sant Cugat

Esparreguera | Aniversari dels C. d’Esparreguera
Pl. de la Pagesia a les 12h
Castellers d’Esparreguera
Moixiganguers d’Igualada
Tirallongues de Manresa

Berga | Fira de Maig 
Pl. Doctor Saló a les 12h
Castellers de Berga
Colla Castellera Nyerros de la Plana

El Prat Ll. | Diada del barri de Llevant
Pl. Louis Braille a les 11.30h
Castellers d’Andorra
Castellers del Prat de Llobregat
Colla Jove de l’Hospitalet
Manyacs de Parets

Badalona | XXXVI Fira d’artesania
Pl. Roja a les 12.30h
Castellers de Badalona
Castellers de Caldes de Montbuí

Torredembarra | Diada David Sánchez
Parc de Cal Llovet a les 12h
Castellers de Cornellà
Nois de la Torre
Xiquets de Reus
Xiquets de Cambrils

Pineda de Mar | Firasud
Av. Hispanitat a les 12h
Castellers de l’Alt Maresme
Castellers de Mollet

Montcada i Reixac | Festa Major de Masrampinyó
Av. Catalunya a les 12h
Castellers de Montcada i Reixac
Laietans de Gramenet
Margeners de Guissona

Tremp | Fira de Primavera
Pl. Catalunya a les 12.30h
Colla Jove Xiquets de Vilafranca

L’Arboç | Aplec a l’Ermita de la Llacuneta
Ermita de la Llacuneta a les 12h
Minyons de l’Arboç

Marchamalo (Espanya)
Plaza Mayor a les 13.30h
Xiquets del Serrallo
Colla Castellera de Madrid

FER UN COMENTARI

Please enter your comment!
Please enter your name here